U bent hier:

  1. Home
  2. Actueel

Liendert krijgt buurtboerderij

Maandag 29 november 2010 Dit nieuwbericht hoort bij: Liendert-Rustenburg

Bewoners van Liendert kunnen binnenkort genieten van een 'eigen' buurtboerderij. De boerderij komt aan de Zangvogelweg bij De Baander, school voor praktijkonderwijs. De planten en dieren worden verzorgd door leerlingen van De Baander. Bewoners kunnen onder schooltijd terecht in de dierenweide en het dierenverzorgingslokaal van de school. Buiten schooltijd kunnen zij om de dierenweide heenlopen.

Vernieuwing gebouw en buitenruimte

Bij De Baander is de afgelopen tijd hard gewerkt aan vernieuwing van het gebouw en het buitenterrein. Het gebouw is uitgebreid met drie theorielokalen, een dierenverzorgingslokaal en een nieuwe, grotere kas. De Baander had al paarden, schapen, kippen en knaagdieren. Daar komen nu geiten, parelhoenders, vogels, vissen en reptielen bij. Alle boerderijdieren lopen binnenkort in een volledig nieuw ingerichte buitenruimte bij de school. Met een vijver, een bloementuin, een kwekerij en vernieuwde dierenverblijven. In de buitenruimte komt een kunstwerk* te staan: de brug MoNUment van kunstenares Krijnie Beyen. Dit kunstwerk wordt op 26 januari officieel onthuld. De week daarna viert De Baander zijn 25-jarig bestaan.

Zelfstandig functioneren

De Baander is een zelfstandige school voor onderwijs aan leerlingen die een te grote leerachterstand hebben om het VMBO te kunnen volgen. De school leidt hen op voor een baan en bereidt hen voor op zelfstandig functioneren in de maatschappij.

De herinrichting van de buitenruimte van De Baander is mogelijk dankzij een financiƫle bijdrage van het programma Amersfoort Vernieuwt. Met Amersfoort Vernieuwt werken de gemeente Amersfoort, de Alliantie en Portaal aan betere buurten met goede woningen. Buurten waar mensen zich veilig voelen en prettig met elkaar samenleven, leren en werken.