U bent hier:

  1. Home
  2. Actueel

58 nieuwe huurwoningen in Kruiskamp

Maandag 25 oktober 2010 Dit nieuwbericht hoort bij: Kruiskamp

Aan de Van Randwijcklaan, in de wijk Kruiskamp, komt een nieuw appartementengebouw: Lemaire. Hierin komen 58 huurwoningen, medische voorzieningen en winkels. Voor de ontwikkeling van het appartementengebouw en de inrichting van de openbare ruimte hebben woningcorporatie de Alliantie Eemvallei en de gemeente Amersfoort afspraken gemaakt. Die afspraken zijn vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst. Het gaat om afspraken over de aankoop van de grond en de bouw van het complex. De Alliantie verwacht dat zij halverwege 2011 kan starten met de bouw. De bouw duurt ongeveer anderhalf jaar.

Overleg met buurt

In overleg met bewoners en bedrijven uit de wijk is een plan gemaakt dat goed past in de bestaande buurt. Zo komt bijvoorbeeld de uitrit van de ondergrondse garage aan de Pullstraat en niet aan het Neptunusplein, zoals dat eerder was bedacht. Ondernemers uit de buurt hebben dit gevraagd.

Winkels

De 58 huurappartementen aan de Van Randwijcklaan krijgen een oppervlakte variƫrend van 69 m2 tot 101 m2. Verder is in het plan 670 m2 voor medische voorzieningen opgenomen en 580 m2 voor winkels. Onder het gebouw komt een parkeergarage met 67 parkeerplaatsen.

Lemaire is een project van Amersfoort Vernieuwt. Het project draagt bij aan een meer gevarieerde, vitale en veilige buurt.